Sparta posramila Lazio u Rimu, Villarreal izbacio Bayer

lazio

Poznata su prva tri četvrtfinalista Evropske liga, to su Sparta, Villarreal i Athletic Bilbao.

Najuvjerljiviji su bili Česi koji su s 3:0 slavili u Rimu protiv Lazija. Posao je Sparta riješila u prvih 45 minuta.

Nakon 12 minuta imali su 2:0 golovima Dočkala i Krejčija, a konačni udarac domaćinu zadao je Juliš golom u 44. minuti za veselje 1300 gostujućih navijača u Romui.

Senad Lulić za nebesekoplave igrao je cijelu utakmicu.

Inače, porazom Lazija Italijani su ostali bez predstavnika u Evropi uoči četvrtfinala u Ligi prvaka i Evropskoj ligi.

Valencia je slavila protiv Athletica 2:1, ali ispala jer su Baski imali 1:0 iz prve utakmice. Šišmiši su golovima Mine iz 13. i Aderlana iz 37. minute imali 2:0 koji su ih vodili dalje, međutim Athletic je u četvrtfinale odveo Aduriz u 76. minuti.

Villarreal je odigrao 0:0 kod Bayer Leverkusena i tako potvrdio 2:0 iz prve utakmice.