Kvalifikacije za Euro

Spektakl u Engleskoj: Hrabro Kosovo pokazalo zube u meču sa osam golova

kosovo-engleska

Na poluvremenu se činilo da Kosovo do kraja čeka prava katastrofa, ali to njih nije pokolebalo

Iako su na kraju izgubili, Kosovo je pokazalo zašto su najveće iznenađenje kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Nakon samo 36 sekundi, nakon greške odbrane domaćina, gol je postigao Berisha.

Onda se pokrenula engleska mašinerija, u 8. je poravnao Sterling, da bi Kane donio preokret u 19. minuti.

Do kraja poluvremena, gol-fest Engleza. Prvo je nakon centaršuta Jadona Sancha svoju mrežu pogodio Vojvoda.

Zatim je upravo Sancho, jedan od najtalentiranijih mladih fudbalera na svijetu, zatrpao mrežu Kosova sa dva pogotka do pauze.

Poluvrijeme, 5:1.

U tom trenutku, činilo se da Kosovo do kraja čeka prava katastrofa, ali to njih nije pokolebalo.

U drugom poluvremenu, hrabro su izašli na teren i napali favoriziranog domaćina. To se isplatilo.

Nakon sjajne asistencije Muriqija, drugi gol je postigao Berisha.

Samo šest minuta poslije, novi šok za Engleze, penal za Kosovo.

Iako je Berisha krenuo uzeti loptu kako bi postigao het-trik, Muriqi, standardni izvođač jedanaesteraca za Kosovo nije mu to dozvolio, pa je sam udarac s bijele tačke pretvorio u 5:3 u 55. minuti.

Činilo se u tom trenutku da će do kraja sigurno pasti još golova, ali to se nije dogodilo, ponajviše zahvaljujući mladom golmanu Kosova, Muriću.

Prvo je u 65. minuti fantastično odbranio penal jednom od najboljih izvođača u fudbalu, Harryju Kaneu, da bi do kraja zabilježio još nekoliko sjajnih parada.

Češka je pobjedom nad Crnom Gorom u gostima od 3:0 zasjela na drugo mjesto tabele grupe A sa 9 bodova, Engleska je sigurna na prvom mjestu sa 12 i utakmicom manje, dok je Kosovo treće sa 8 bodova.