sp u kataru

Srbi u teškoj sitauciji, bez pobjede protiv Švicarske sigurno idu kući

srb kam

Od 17 sati igraju Brazil i Švicarska

Reprezentacija Srbije, nakon poraza od Brazila, odigrala je neriješeno u drugom kolu grupne faze protiv Kameruna.

Kamerunci su poveli u 29. minutu preko Castelleta, da bi Srbija u sudijskoj nadoknadi potpuno okrenula rezultat. Stoper PAOK-a Strahinja Pavlović je u 46. minutu, nakon ubačaja Tadića, glavom pogodio suprotni ugao za 1:1.

Tadić je ponovo bio kreator u 48. minutu kada je ostavio loptu za Sergeja Miliković-Savića koji preciznim udarcem s ruba šesnaesterca pogađa za vodstvo Srbije 2:1.

Golom Aleksandra Mitrovića u 53. minutu činilo se da je susret riješen, i da će Srbija posljednje kolo čekati s tri boda, no Kamerunci su se maestralno vratili.

Prvo je u 64. minutu sjanim lob udarcem pogodio Vincent Aboubakar, a da bi Choupo-Moting samo dva minuta kasnije poravnao na 3:3.

Do kraja susreta ni jedni ni drugi nisu imali snage ni koncentracije da naprave nešto više. Od 17 sati igraju Brazil i Švicarska.

U zadnjem kolu Srbija igra protiv Švicarske, a Kamerun protiv Brazila.