Kvalifikacije za EURO 2020

Srbija na praznoj “Marakani” savladala Litvaniju

srbija – litvanija

Fudbaleri Srbije su u okviru četvrtog kola Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020 savladali selekciju Litvanije rezultatom 4:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Golove za domaću reprezentaciju su postigli Aleksandar Mitrović u 20. i 34., Luka Jović u 35., i Adem Ljajić u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Strijelac za Litvaniju je bio Arvydas Novikovas u 70. minuti iz penala.

Meč je odigran pred praznim tribinama “Marakane” zbog ranije izrečene kazne u meču četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv Litvanije.

Srbija u Grupi B zauzima 3. mjesto sa 4 boda iz tri utakmice, ispred Portugala koji ima 2 boda iz dvije utakmice.

Litvanija je peta sa samo jednim bodom, dok je lider grupe Ukrajina sa 10 bodova, a prati je Luksemburg s 4 boda iz četiri utakmice.