Sušićev Alanyaspor poražen od Fenerbahčea

Robin van Persie Fenerbahce

Alanyaspor, ekipa koju vodi bh. trener Safet Sušić, večeras je u okviru 24. kola turske Super lige doživjela poraz na domaćem terenu od Fenerbahčea rezultatom 2:3, javlja Anadolu Agency (AA).

Alanyaspor je poveo već u 2. minuti golom Juniora Fernandesa, a prednost domaćina je povećao Vagner Love u 15. minuti.

Međutim, Fenerbahče je u nastavku zaigrao mnogo bolje pa je u 31. minuti autogolom Kennetha Omeruoa smanjio na 2:1 te uspio izjednačiti golom Fernandaoa u 39. minuti utakmice.

Na odmor se otišlo kod ovog rezultata, a u drugom poluvremenu Fener je iskoristio jednu od nekoliko prilika te u 58. minuti poveo preko Aatifa Chahechouhea.

Do kraja meča obje ekipe su imale po nekoliko solidnih prilika, ali se rezultat ipak nije mijenjao.

Nakon 24. nekompletiranog kola, Fenerbahče se nalazi na 3. mjestu sa 44 boda, dok je Alanyaspor na 15. poziciji sa 25 osvojenih bodova.

Lider Super lige je Bešiktaš sa 53, dok se na drugoj poziciji nalazi Basaksehir sa 49 bodova.