Sušićevom Alanyasporu remi protiv Goztepea, dva gola Jahovića

alanya

Bh. trener Safet Sušić je sa svojim Aytemiz Alanyasporom u 9. kolu turske Super lige u gostima igrao neriješeno 3:3 protiv Goztepea, javlja Anadolu Agency (AA). Bh. trener Safet Sušić je sa svojim Aytemiz Alanyasporom u 9. kolu turske Super lige u gostima igrao neriješeno 3:3 protiv Goztepea, javlja Anadolu Agency (AA).

Ekipa Goztepea je povela golom Adisa Jahovića u 41. minuti, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Alanyaspor je uspio izjednačiti u 66. minuti pogotkom Efecana Karace.

Ipak, domaćin je prvo preko Andrea Castra u 72., a dvije minute kasnije i preko Jahovića, došao do prednosti od 3:1.

Sušićeva ekipa je ipak u nastavku zaigrala dosta bolje, te su golovima Mbille Etamea u 87. i Juniora Fernandesa, koji je pogodio u drugoj minuti sudijske nadoknade, uspjeli izjednačiti na 3:3, i osvojiti značaj bod protiv ekipe koja se nalazi u vrhu tabele Super lige.

Poslije 9. nekompletiranog kola, Alanyaspor zauzima 10. poziciju sa 11 bodova, dok je Goztepe na drugom mjestu sa 17 osvojenih bodova, iza prvoplasiranog Galatasaraya koji ima 22 boda. Treće mjesto zauzima Akhisar Genclik Spor koji je prikupio 16 bodova, koliko ima i Bašakšehir.