Euroliga: Crvena zvezda u paklenoj atmosferi savladala Barcelonu

huertel

Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u dvorani “Aleksandar Nikolić” Barcelonu u drugom kolu Eurolige – 90:82 (24:13, 20:19, 18:25, 28:25) prenosi Anadolu Agency (AA).

Crveno-bijeli su sjajno otvorili utakmicu, čvrstom odbranom ostavili su Katalonce na samo 13 poena u prvoj četvrtini.

Mathias Lessort i Nemanja Bjelica su atraktivnim zakucavanjima zagrijali atmosferu u krcatoj dvorani, a raspoloženi Taylor Rochestie je trojkama održavao domaći tim na dvocifrenoj prednosti u prvom poluvremenu.

Zvezdini stranci su u nastavku vodili tim do plus 14, ali je Barselona u završnici treće četvrtine vratila rezultatsku neizvesnost trojkama Huertela i Oriole. U posljednjoj dionici stigla je i do preokreta (79:80), ali su izabranici Dušana Alimpijevića izdržali pritisak i zabilježili prvu pobjedu u Euroligi.

Najefikasniji kod domaćina bio je Milko Bjelica sa 23 poena, a kod gostiju Kevin Seraphin sa 16.