Švicarci velikim preokretom stigli do pobjede nad Slovenijom

svicarci-full

Nogometna reprezentacija Španije pobijedila je Slovačku sa 2:0 u kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Evropsko prvenstvo 2016.

Alba je nakon pet minuta igre doveo domaći tim u vodstvo, da bi konačnih 2:0 postavio Iniesta s bijele tačke.

Ovom pobjedom izabranici Vicenta del Bosquea izjednačili su se sa Slovacima na vrhu tabele grupe C.

Slovenija je bila blizu da iznenadi Švicarsku, ali završilo je 3:2.

Vodila je Slovenija do zadnjih deset minuta susreta golovima Milivoja Novakovića i Boštijana Cesara, ali preokret su kreirali domaći nogometaši. Josip Drmić i Valentin Stocker postigli su dva gola za izjednačenje, da bi Drmić u 94. minuti donio pobjedu Švicarcima.

Slovenija ima devet bodova, a Estonija bod više u grupi E. Ispred njih je Švicarska sa pet bodova više. Engleska je sigurna na vrhu.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici Lihtenštaj rezultatom 2:0, i tako upisala drugu pobjedu u grupi G, u kvalifikacijama za EURO 2016.

U meču koji je odigran pred praznim tribinama, zbog kazne koju je UEFA izrekla Crnoj Gori zbog incidenata navijača na meču sa Rusijom, crnogorski fudbaleri su bez većih problema stigli do tri boda, i zadržali šanse za odlazak na EURO 2016.

crna-gora-lihtenstajn

Domaći su poveli već u 37.minutu pogotkom Fatosa Bećiraja. Na 2:0 je povisio Jovetić u 55.minutu, prelijepim golom nakon šuta sa ivice šesnaesterca. Nakon drugog gola Crne Gore, opao je tempo utakmice, a Crna Gora je stečenu prednost sačuvala bez problema.

U grupi G, Rusija je danas savladala Švedsku s 1:0, dok je Austrija u Beču savladala Moldaviju 2:0.

Nakon sedam kola, Austrija je prva sa 19 bodova, druga je Švedska sa 12, dok je Rusija osvojila 11 bodova. Crna Gora je četvrta sa 8 bodova. Lihtenštajn je osvojio pet bodova, dok je posljednja Moldavija sa dva boda.