liga nacija

Švicarska zabila 100. gol pod palicom Sarajlije

rodriguez svicarska

Siguran sa bijele tačke bio je Rodriguez

Polufinale Lige nacija između Portugala i Švicarske na Dragau otvorio je sjajnim golom Cristiano Ronaldo iz slobodnog udarca u 25. minutu.

Vodio je Portugal 1:0 sve do 57. minuta kada je nakon korištenja VAR tehnologije dodijeljen penal Švicarcima, koje s klupe vodi Sarajlija Vladimir Petković.

Siguran sa bijele tačke bio je Rodriguez, izjednačivši na 1:1. Bio je to jubilarni stoti gol Švicarske A reprezentacije otkada je s klupe predvodi Petković.

Podsjećamo, prvi gol s Petkovićem na klupi Švicarska je postigla u 14. oktobra 2014. protiv San Marina u Kvalifikacijama za Euro 2016, a strijelac je bio nesuđeni Zmaj Haris Seferović.

Zanimljivo je da je Rodriguez posljednji penal promašio upravo na toj utakmici protiv San Marina, a nakon toga je pogodio svih pet koje šutirao.