sjajna sezona

Tabaković neuomoljiv, sve je bliže tituli prvog topnika njemačke Cvajte

tabakovic

Ovim porazom, Hertha se oprostila i definitivno od borbe za povratak u Bundesligu ove sezone

Bosanskohercegovački reprezentativac Haris Tabaković nastavlja pogađati protivničke mreže u njemačkoj Cvajti. Ovog vikenda upisao je dva nova gola u dresu Herthe.

Hertha je u 30. kolu 2. Bundeslige izgubila na gostovanju kod Karlsruhera rezultatom 3:2, a oba gola za berlinsku ekipu je postigao Tabaković.

Karlsruher je poveo u 16. minuti pogotkom Thiedea, a u 23. Tabaković je poravnao rezultat. Reese je prošao po desnoj strani i ubacio po zemlji u peterac, a Tabaković je rutinski postigao pogodak za 1:1.

Karsluher je potom poveo pogocima Matanovića iz 45. i Wanitzeka iz 77. minute sa 3:1, a konačnih 3:2 postavio je Tabaković u 87. minuti susreta iz penala.

Tabaković sada na svom kontu ima 21 gol i prvi je topnik Cvajte, a drugoplasiranom Tzolisu sada bježi tri gola. Ovim porazom, Hertha se oprostila i definitivno od borbe za povratak u Bundesligu ove sezone. Četiri kola prije kraja tim iz Berlina ima 11 bodova manje od trećeplasiranog Dusseldorfa, koji drži poziciju za play off.