Totteham zaustavio pobjedonosni niz Manchester Cityja

tott-city

Fudbaleri Tottenhama u utakmici sedmog kola Premier lige Engleske zaustavili su pobjedonosni niz Manchester Cityja. Tim iz Londona je na svom stadionu “White Hart Lane“ savladalo “građane“ sa 2:0, i nanijeli im prvi ovosezonski poraz u svim takmičenjima.

Prije gostovanja Tottenhamu ekipa koju vodi Josep Pep Guardiola imala je šest uzastopnih pobjeda u Premier ligi. Golove za “pijetlove“ postigli su Aleksandar Kolarov, koji je savladao sopstvenog golmana u devetoj, i Del Alli u 37. minuti. Mogao je Tottenham slaviti i ubjedljivije, ali je udarac Erica Lamele sa bijele tačke u 65. minuti odbranio Claudio Bravo.

Nakon sedam kola Manchester City je ostao na vrhu tabele sa 18 bodova, ali mu je sada Tottenham prišao na samo bod zaostatka. Treći je Liverpool sa 16 bodova.