Sjećate li se?

Tottenham je trebao ispasti u grupi, spasio ih je Ajaxov najljući rival

tottenham434

Tottenham je nakon šokantnog 3:2 preokreta u Amsterdamu izborio finale Lige prvaka protiv Liverpoola.

U 96. minuti svoj treći gol zabio je Lucas Moura i bacio u trans Engleze koji su, sjećamo se, jedva prošli grupu.

Bili su drugi iza Barcelone, a ispred Intera i PSV-a, Ajaxovog žestokog rivala u holandskom prvenstvu. Tottenham i Inter su završili s osam bodova, imali su jednaku gol-razliku, a dalje su prošli jer su postigli tri gola više u tih šest kola.

Engleze je spasio upravo – PSV. U posljednjem kolu Talijani su morali u Milanu dobiti otpisani PSV i čekati da Tottenham ne pobijedi Barcelonu u gostima.

Tottenham je u 85. minuti golom baš Lucasa Moure jedva izvukao bod, a Inter je na Meazzi odigrao 1:1 i sam sebe gurnuo u Europa ligu.

Pošteni PSV, bez ikakvog posebnog motiva, odigrao je utakmicu iznad očekivanja i šokirao Talijane koji su se već vidjeli u osmini finala.

Uoči početka Lige prvaka objavljeni su i koeficijenti za osvajanje takmičenja, kao i za plasman u finale.

Tottenhamu su davali 1 posto šansi za ulazak u finale, Ajax su preokrenuli bez najboljeg igrača Harryja Kanea i zato su najčudesnija momčad Lige prvaka ove sezone.