Tottenham nastavio potjeru za Leicesterom

tottenham

Fudbaleri Tottenhama pobijedili su u gostima ekipu Stokea rezultom 4:0 (1:0) i prišli Leicesteru na -5.

Ponovo je blistao tandem Kane-Dele Ali, pošto su obojica postigli po dva gola, mada su ruku na srce mogli da postignu još koji.

Kane je još jednom pogodio okvir gola, dok je Dele Alli imao čak osam udaraca ka golu rivala što je nevjerovatan podatak za jednog veznog igrača.

Kane je sada prvi strijelac lige sa 24 gola, a čudesni Dele Alli ima učinak od 10 golova i devet asistencija.

Kane je načeo mrežu Stokea u devetom minutu kada je maestralno pogodio drugi ugao i savladao nemoćnog Givena.

Tottenham je do kraja prvog dijela igre imao još nekoliko prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

Stoke je bio daleko od onog opasnog domaćina, a gosti su u razmaku od 15 minuta u potpunosti razbili domaće.

Prvo je u 67. minutu Alli iskoristio asistenciju Eriksena i bocnuo preko Givena za 2:0. U 71. minutu Lamela je asisirao Kaneu koji pogađa prazan gol.

Konačan rezultat postavio je Dele Alli u 82. minutu preciznim udarcem na novu asisenciju Eriksena.

Do kraja je ostalo još četiri kola, Leicester ima pet bodova više i trka će biti uzbudljiva do samog kraja.