Totti spasio Romu, Spalletti sve Bosance posjeo na klupu

totti

Francesco Totti zabio je dva gola za manje od dva minuta i spasio Romu prvog poraza u Seriji A otkako je ekipu preuzeo Luciano Spalletti.

Roma je ugostila Torino na Olimpicu, a sva tri bh. reprezentativca u dresu Vučice susret su počela s klupe. Belotti je dove goste u vodstvo u 35. minutu (iz penala), i taj je rezultat stajao na semaforu sve do 66. minuta kada Manolas pogađa za 1:1.

Prethodno je ušao Edin Džeko s klupe, a samo nekoliko sekundi prije nego će Martinez ponovo šokirati Olimpico ušao je i Miralem Pjanić. Martinez je pogodio u 80. i činilo se da će Roma biti poražena, no onda je na scenu stupio legendarni Francesco Totti. Ušao je u igru u 86. minutu, prvi put pogodio u 87. minutu, a potom i u 89. iz penala.

Ervin Zukanović meč je odgledao s klupe.

Nakon 34. kola Roma je čini se osigurala barem kvalifikacije za Ligu prvaka. Pomogao im je u tome Genoin igrač De Maio koji je postigao jedini pogodak u pobjedi Đenovljana nad prvim Rominim pratiocem Interom. Poražena je i Fiorentina u Udinama (1:2).

Juve je s 3:0 ispratio Lazija, a Senad Lulić igrao je svih 90 minuta.