osvojili naslov

Trabzonspor prvak Turske nakon 38 godina

trabzon

Za Trabzonspor nastupa naš bivši reprezentativac Edin Višća

Fudbalski klub Trabzonspor osvojio je naslov prvaka Turske nakon 38 godina, odigravši neriješeno 2:2 protiv Antalyaspora u 35. kolu Super lige.

U posljednjoj minuti sudijske nadoknade, pri rezultatu 2:2, kada je sudac trebao označiti kraj, veliki broj navijača Trabzonspora utrčao je na teren stadiona Medial Park, pa je sudac bio primoran da je prekine.

Par minuta kasnije navijači su se razišli te je utakmica nastavljena i na kraju okončana rezultatom 2:2, što je bilo dovoljno Trabzonu za naslov prvaka Turske.

Osigurali su naslov prvaka tri kola prije kraja prvenstva, sa 77 bodova, što je nedostižno za drugoplasirani Fenerbahce koji ima 68.

Za Trabzonspor nastupa naš bivši reprezentativac Edin Višća.

Po okončanju utakmice na stadionu je uslijedilo veliko slavlje navijača uz veličanstven vatromet.

Klub sa Crnog mora posljednji naslov prvaka Turske osvojio je davne 1984. godine.