Trese li, trese! (VIDEO)

vedad1

U okviru 4. kola njemačke Bundeslige berlinska Hertha je na svom terenu slavila protiv Borusije (M) rezultatom 4:2.

Nakon pola sata igre u Berlinu viđena su tri gola. Gosti su poveli u 29. minuti golom Hazarda, a samo dvije minute kasnije Hertha stiže do izjednačenja, a strijelac je bio naš Vedad Ibišević.

Bio je ovo prvi gol za nekadašnjeg napadača “Zmajeva” u ovoj sezoni.

U 34. minutu Lazaro je pogodio za potpuni preokret.

Igrala se 63. minuta kada je Ibišević na asistenciju Kaloua pogodio za 3:1, a nadu gostima vratio je Plea u 67. minuti.

Ipak, konačnih 4:2 postavio je Duda u 73. minuti.

U ostalim utakmicama 4. kola odgigranim danas Hoffenheim i Borussia (D) podijelili su bodove odigravši 1:1. Zanimljivo, kao i prije nekoliko dana u Ligi prvaka Borussiju je ponovo spasio Pulisic. Nakon gola za pobjedu na gostovanju kod Bruggea u Ligi prvaka kada je ušao s klupe, ovaj put Pulisic je zabio gol za konačnih 1:1 u 84. minutu i to dok je njegova ekipa igrala s igračem manje (u 76. isključen Diallo).

Wolfsburg je poražen na svom terenu od Freiburga rezultatom 1:3, a jedini gostujući trijumf ostvarila je ekipa Werdera koja je slavila protiv Augsburga s 3:2.

Nurnberg je na svom terenu slavio protiv Hannovera s 2:0.