Trener Chelseaja

Tuchel: Želimo da osvojimo sve

Chelsea je trenutno na diobi prvog mjesta Premiershipa sa Liverpoolom i Manchester Unitedom,

Trener Chelseaja Thomas Tuchel je najavio da njegova ekipa neće kalkulisati u ni jednom takmičenju ove sezone, prenijela je HINA.

Fudbaleri Chelseaja plasirali su se u osminu finala engleskog Liga kupa pobjedom protiv Aston Ville nakon jedanaesteraca ukupnim rezultatom 5:4.

“Premiership ili Liga šampiona nisu ispred nekih drugih takmičenja. Želimo da stvorimo mentalitet pobjednika”, rekao je Tuchel.

Chelsea je trenutno na diobi prvog mjesta Premiershipa sa Liverpoolom i Manchester Unitedom, a na titulu nacionalnog prvaka Chelsea čeka od sezone 2016/17. Ukupno je šest puta bio osvajač Premiershipa.

„Osvojeni trofeji od prošle sezone ne utiču na ono što želimo da osvojimo ove. Mi želimo da osvojimo sve, i da budemo konkuretni u svakom pogledu i na svakom susretu.

Izlazimo na teren da pobjedimo. U domaćim kupovima želimo da stignemo do kraja, do Wembleya.

Nema kalkulacija“, dodao je Tuchel engleskim novinarima. U osmini finala Liga kupa Chelsea će na domaćem terenu igra protiv Southamptona.