“Ubica dječijeg lica”: Turci bijesni na hrvatskog suca

bebek naslovna

Hrvatski sudac Ivan Bebek jutros je top tema turskih medija, dan nakon što je Fenerbahče ispao iz Lige Evrope. Turci tvrde da ih je Bebek “izmasakrirao”, a posebno se ističe fotomontaža na kojoj je Hrvat prikazan kao lutak Chucky iz istoimenog horora.

U jednoj ruci drži nož i “ubija” igrače Fenera. Uostalom, tako glase i naslovi sportskih novina u Turskoj.

“Ubica dječjeg lica”, donosi naslov Fanatik.

“Ubica”, dodaju drugi.

“Ivan Grozni”, piše Sampiy.

Noćna mora za Fener, koji je prvu utakmicu osmine finala u Istanbulu dobio s 1:0, počela je u 67. minuti kada je Bebek dosudio jedanaesterac za Bragu i isključio Topala (pri rezultatu 1:1).

Čini se da je bilo i prestrogo jer ostaje dojam da je Topal napucan u ruku iz blizine. Gosti su nakon toga izgubili konce što je rezultiralo s tri gola Brage do kraja susreta, ali i s još dva crvena kartona za turski tim.

Prvi je dobio Potuk u 87. a drugi Sen u sedmoj minuti nadoknade. Nakon te odluke Sen je prvo ironično zapljeskao Bebeku, a onda ga još i udario.