preokret

Vaha odveo Maroko u četvrtfinale Afričkog kupa nacija

New Project – 2022-01-25T220707.760

Fudbalska reprezentacija Maroka koju s klupe predvodi bh. stručnjak Vahid Vaha Halilhodžić plasirala se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija.

Marokanci su plasman među osam najboljih timova u Africi osigurali pobjedom protiv Malavija rezultatom 2:1.

Maroko je prije utakmice bio veliki favorit, no u 7. minuti Malavi je poveo spektakularnim golom Mhangoa.

U drugoj minuti nadoknade poluvremena, Maroko je izjednačio golom En Nesyrija.

Za potpuni preokret pobrinuo se najbolji igrač Maroka Achraf Hakimi golom u 70. minuti. On je maestralnim udarcem iz slobodnjaka postigao jedan od najljepših pogodaka na takmičenju.

Za plasman u polufinale Maroko će igrati protiv Obale Slonovače ili Egipta.

Maroko je jedini naslov na Afričkom kupu nacija osvojio davne 1976. godine. Pogledajte ” rel=”noopener” target=”_blank”>OVDJE fantastične golove s utakmice!