Večeras BiH dobija prvi put u istoriji najboljeg strijelca Serije A

dzeko

Edin Džeko ima četiri gola prednosti u odnosu na Belottija iz Torina, a pet u odnosu na Interovog Icardija, kada je borba za trofej najboljeg strijelca Serije A u pitanju.

Dijamant je zabio jedan gol u meču Rome i Genoe (3:2), što je bilo sasvim dovoljno da iza sebe na listi ostavi Mertensa iz Napolija. Džeko je asistirao kod oba preostala gola Rome. Prvo u 74. minutu De Rossiju, a potom i u 90. minutu kod pobjedničkog gola Perottija.

Džeko je sezonu završio s 29 golova, a Mertens, koji je također bio strijelac jednog gola u posljednjoj utakmici Napolija ove sezone (4:2 protiv Sampdorie), skupio je 28.

Večeras od 20:45 sati sati Inter igra protiv Udinesea, dok Torino dočekuje Sassuoloa. Icardi (24) nije u kombinaciji zbog ozljede, a Belotti (25) je počeo u startnoj postavi, no pred njim će biti težak zadatak.

Ukoliko ne uspije, BiH će prvi put u istoriji dobiti najboljeg strijelca Serije A.

Roma je pobjedom sačuvala drugu poziciju i plasirala se direktno u Ligi prvaka iduće sezone.