Slavlje u Mostaru: U borbi miša s lavovima, pobijedio je miš

zrinjski_sloboda_posljednje_kolo_7

U Mostaru je slavlje nakon što je Zrinjski obranio titulu državnog prvaka i po peti put postao nogometni šampion Bosne i Hercegovine, javlja Anadolu Agency (AA).

U posljednjem kolu Lige za prvaka Zrinjski je deklasirao tuzlansku Slobodu sa 3:0.

Već na kraju prvog poluvremena Mostarci su vodili 2:0 golovima Nemanje Bilbije, koji je prvi pogodak postigao u 11., a drugi u 42. minuti, a na tribinama se orila slavljenička pjesma ‘Zrinjski je šampion’.

Nakon trijumfalnog prvog poluvremena, samo nakon 14 minuta igre u drugom poluvremenu ponovno se mreža tuzlanske Slobode zatresla. U 59. minuti Jasmin Mešanović zabio je treći gol, i time je već bilo jasno da Mostarci slave titulu prvaka.

Spektakl na stadionu pod Bijelim brijegom pratilo je desetak hiljada navijača uživo.

Plemići Blaža Sliškovića slave, slave navijači, Mostar je na nogama, a svečano uručenje pehara održat će se večeras u 21 sat.

Slišković je imao i zanimljivu usporedbu borbe za naslov u završnici prvenstva, uvjeren u odbranu titule prvaka BiH.

“Kada u borbi protiv lavova izađeš kao pobjednik, a ti običan miš, onda ti je sve to još draže“, kazao je Slišković uoči odigravanja ove utakmice.