Velež i dalje tone, Široki i Borac idu dalje u Kupu BiH

KUP BIH PEHAR

Ekipa Veleža je nastavila sa rezultatskom krizom i u nogometnom Kupu BiH.

Novi šok u Vrapčićima režirala je ekipa Slobode Novi Grad, koja je sa 1:0 izbacila Rođene iz daljnjeg takmičenja. Pobjedonosni gol za goste postigao je Ćulibrk u osmoj minuti utakmice.

Rođeni su od sedme minute igrali sa igračem manje nakon isključenja Mehinića, a kako su igrali danas najbolje govori podatak da su tek u 54. minuti stvorili prvu pravu šansu na utakmici.

Velež u novoj sezoni u deset zvaničnih utakmica još ne zna za pobjedu.

Široki Brijeg je na Pecari uvjerljivo slavio protiv Rudara iz Prijedora (5:0) te se tako bez problema plasirao u sljedeću fazu takmičenja.

Strijelci za Široki bili su Luka Menalo (28. i 47. minuta), Jure Ivanković (29. i 42.) i Ivan Buhač (51.).

Borac iz Banja Luke je teže od očekivanog sa minimalnih 0:1 savladao Mladost u Gacku. Jedini pogodak na susretu postigao je Toni Jović iz jedanaesterca u 87. minuti.