Premijer liga BiH

Velež na krilima Haskića srušio GOŠK u gostima

fk velež

U prvoj utakmici 13. kola Premijer lige BiH Velež je u gostima savladao GOŠK sa 0:4.

Prvi su prijetili gosti u šestoj minuti utakmice Guliashvili je šutirao sa vrha šesnaestrca, Vasilj je bio savladan, ali je lopta na kraju pogodila stativu.

Četiri minute poslije ponovo prijete gosti, Muslin je odigrao povratnu loptu za Haskića koji šutira, međutim lopta odlazi pored gola.

Igrao se 23. minuti kada je Vehabović ubacio, Haskić glavom šutirao pored stative.

Hrkač je pokušao ponovo u 41. minuti, sa tridesetak metara preko gola.

U drugoj minuti sudijske dolaze gosti u vodstvo Oreča je ubacio Haskić pogađa mrežu domaćih.

Drugo poluvrijeme je na otvaranju bilo veoma tvrdo, ali gosti do novog gola dolaze u 68. minuti kada je Haskić je uposlio Oreča, koji je šutirao, a na odbijenu loptu je naletio Guliashvili pogodio za 0:2.

Pet minuta poslije Vehabović je ubacio, a na kraju je Haskić pogodio mrežu za 0:3.

Novi gol Velež postiže u 83. minuti, Haskić je ubacio, a Šuta je loptu ubacio u svoju mrežu.

Na kraju je Velež slavio zasluženu pobjedu u kojoj GOŠK nije stvorio niti jednu priliku.