premijer liga bih

Velež razbio Tuzlu City i pobjegao sa dna tabele

fk-velez-mostar

Dženan Zajmović načeo je mrežu Tuzlaka već u drugoj minuti sa bijele tačke

Fudbaleri Veleža u Gabeli su danas ostvarili jako važan trijumf, kada su sa ubjedljivih 4:0 deklasirali Tuzla City u 9. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tako su Rođeni osvojili tri boda za bijeg sa dna tabele, te su prekinuli niz od četiri utakmice bez pobjede.

Junak trijumfa ekipe koju s klupe vodi Amara Osima bio je Dženan Zajmović, koji je postigao dva gola, a po jedan su dodali Nermin Haskić i Emir Halilović.

Dženan Zajmović načeo je mrežu Tuzlaka već u drugoj minuti sa bijele tačke.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Rođeni odlično otvaraju i drugo poluvrijeme, kada Zajmović u 48. minuti zabija majstorski pogodak.

Tuzla City je u finišu krenuo čini se na sve i ništa, ali su to Rođeni brzo kaznili. Ćosić je u 82. minuti asistirao Nerminu Haskiću za 3:0.

U 85. minuti konačan rezultat postavio je Emir Halilović, koji sjajnim volej udarcem s 18 metara matirao Fejzića.