Euro 2020

Vels pobijedio Tursku i došao na korak do osmine finala

vels-turska

Vels je pobijedio Tursku rezultatom 2:0 u susretu drugog kola grupe A Europskog nogometnog prvenstva.

Bila je to zanimljiva utakmica s puno prilika na obje strane, a na kraju su do pobjede i tri boda došli Velšani sa po jednim golom u oba poluvremena.

Strijelac prvog pogotka bio je Aaron Ramsey u 42. minuti. Velški veznjak ubacio se iza leđa turske obrane, dugačkom loptom u protivničkom kaznenom prostoru pronašao ga je Gareth Bale, a Ramsey je u situaciji jedan na jedan svladao vratara Ugurcan Cakira.

U 60. minuti Zeki Celik srušio je Balea na rubu kaznenog prostora, a sudija je pokazao na bijelu točku. Bale je izveo kazneni udarac, ali je poslao loptu visoko preko gola.

Do potvrde pobjede Velšani su došli u 95. minuti, a strijelac je bio Connor Roberts.

Wales se nalazi na vrhu tabele grupe A s 4 boda, druga je Italija s 3, Švicarska ima 1, a Turska je bez bodova.

Večeras od 21 sat igra se utakmica Italija – Švicarska, dok će se 20. juna u posljednjem kolu sastati Italija – Vels i Švicarska – Turska.