Turska liga

Višća sa dva sjajna pogotka riješio utakmicu (VIDEO)

visca

Zmaj je tako još jednom briljirao

Basaksehir je večeras na svom stadionu u Istanbulu ugostio Genclerbirligi u 20. kolu Superlige Turske, te slavio vrijednu pobjedu od 3:1.

Bolje su domaći ušli u susret i već u 8. minuti stigli do vodstva preko Crivellija, koji igra sjajno ove sezone, ali gosti su se uspjeli oporaviti od početnog šoka.

Igrala se 29. minuta kada je Candeias asistirao za Ayitea, a on pogađa i donosi poravnanja Genclerbirligiju (1:1).

U nastavku se u heroja Basaksehira po ko zna koji put promovisao naš Edin Višća, koji u 48. minuti vraća prednost svom timu, pošto lijepo pogađa nakon što je lažnjakom prevario svog čuvara.

Bilo je to za 2:1, a Višća u 73. minuti stiže do svog drugog pogotka, sedmog u sezoni, za konačni rezultat od 3:1.

Zmaj je tako još jednom briljirao, te je na kraju ponio i epitet igrača utakmice. Na popularnom sajtu Sofascore, bio je najbolje ocijenjen igrač susreta s ocjenom 8.7.

Basaksehir je s ova tri boda napravio skok na drugo mjesto, barem privremeno, pošto Fenerbahce ima dva boda manje i utakmicu manje.

Višćine sjajne golove pogledajte u nastavku.