PREMIJER LIGA BIH

Zakarić odveo Borac do pobjede protiv Željezničara

borac slavlje (1)

Borac do poluvremena poveo sa 2:0, u nastavku Željezničar samo uspio smanjiti razliku

Tri gola u derbiju: Borac savladao Željezničar

Fudbaleri Borca danas su savladali Željezničar u okviru šestog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine i to rezultatom 2-1.

Borac je u 14. minuti stigao do prednosti. Nakon centaršuta Gorana Zakarića sa lijeve strane, nespretno je loptu u svoju mrežu skrenuo Vego, pa su Banjalučani poveli sa 1:0.

U 41. minuti korner je izveo Goran Zakarić. Uslijedila je loša reakcija odbrane Želje, skočio je Aleksandar Vojnović i pogodio za prednost Borca od 2:0.

To je bio rezultat sa kojim se otišlo na poluvrijeme.

U 76. minuti Aleksandar Vojnović je povlačenjem faulirao Semira Štilića u vlastitom šesnaestercu. Glavni sudija je pokazao na bijelu tačku. Štilić je odlučio i preuzeti odgovornost. Izveo je penal i pogodio mrežu Borca za 2-1.

Do kraja utakmice je ostalo 2-1 za Borac, pa su Banjalučani upisali nova tri boda.