Željezničar izgubio od Radnika i oprostio se od borbe za titulu

zeljo (1)

Fudbaleri Željezničara oprostili su se od borbe za titulu prvaka Bosne i Hercegovine, nakon što su poraženi od Radnika u Bijeljini s 1:0, u utakmici osmog kola Lige za prvaka BiH.

Željezničar je u ovom meču na sve načine pokušavao doći do pobjede koja bi ga ostavila u trci za titulu s braniocem titule prvaka Zrinjskim, ali izabranici Admira Adžema nisu uspjeli probiti odbranu Radnika.

Radnik je u prvih 45. minuta igre imao nekolio neuspješnih prilika da dođe u vodstvo, dok je s druge strane najbolju šansu za Željezničar u prvom poluvremenu imao Ubiparip u 41. minutu, međutim njegov udarac glavom nakon kornera pogađa stativu protivničkog tima.

”Plavi” su nastavili s napadima u drugom poluvremenu, ali propustili su nekoliko odličnih prilika zbog čega je ubrzo uslijedila kazna. U 84. minutu Beširević lobuje Kjosevskog i donosi veliku pobjedu svom klubu.

Nakon poraza Željezničara, evidentno je da će titulu prvaka osvojiti Zrinjski koji u hercegovačkom derbiju vodi protiv Širokog s 2:0.