Premijer liga BiH

Željezničar pobijedio Tuzla City, gosti drugo poluvrijeme igrali s nogometašem manje

zeljeznicar tuzla city

Željezničar je večeras ostvario pobjedu nad Tuzla Cityjem u utakmici petog kola Premijer lige BiH, piše Scsport.ba.

Plavi su poveli na Grbavici već u trećoj minuti, na sasvim neočekivan način. Jašarević je ubacio, a defanzivac gostiju Nenad Nikić sproveo loptu u vlastitu mrežu – 1:0.

Dobru priliku za izjednačenje imao je Jašaragić u 33. minuti nakon što ga je odlično uposlio Mehanović, ali Muftić je izvrsno reagovao.

Ostalo je 1:0 do odlaska ekipa na odmor.

Željezničar je večeras ostvario pobjedu nad Tuzla Cityjem u utakmici petog kola Premijer lige BiH.

Željezničar je udvostručio prednost početkom drugog poluvremena. Šukilović je oborio Krpića s leđa u šesnaestercu Tuzla Cityja, arbitar Josip Martinović mu je pokazao crveni karton i dosudio najstrožu kaznu. Siguran realizator penala bio je Nedim Mekić – 2:0.

Mogao je Tuzla City smanjiti u 66. minuti, ali opasni udarac Mehanovića iz slobodnog udarca krajnjim naporom Muftić je skrenuo u korner.

Tri minute kasnije gosti ipak dolaze do pogotka. Odlično je loptu u kaznenom prostoru primio Alen Mašović, lijepo se namjestio i pogodio suprotni kut Željine mreže – 2:1.

Irfan Hadžić je zatim snažno šutirao u 72. minuti sa ruba šesnaesterca, fantastično je odbranio Muftić.

Sve dileme o pobjedniku mogao je riješiti Turanjanin u 80. minuti, ali njegov prizemni udarac zamalo je bio neprecizan.

Četiri minute prije kraja Željezničar ipak postiže novi gol. Lijepo je Amoah poslužio Krpića, napadač Plavih bio neumoljiv – 3:1.

Ispostavit će se da je to konačan rezultat susreta.

Željezničar – Tuzla City 3:1 (Nikić 3’ autogol, Mekić 50’ penal, Krpić 86’ – Mašović 69’)

Stadion Grbavica: Glavni sudija: Josip Martinović (Čapljina). Crveni karton: Šukilović (Tuzla City).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Cocalić, Dubačkić, Jašarević, Ćosić, Mekić, Rustemović (Turanjanin), Gasal, Amoah, Krpić (Allyson).

TUZLA CITY: Fejzić, Nikić (Hodžić), Bihorac, Šukilović, Delimeđac, Nukić (Pantelić), Osmić (Ćorić), Jašaragić (Mašović), Kobiljar (Redžić), Mehanović, Hadžić.