Željezničar slavio na Grbavici protiv Širokog

zeljeznicar – siroki brijeg

Fudbaleri Željezničara pobijedili su Široki Brijeg s 2:0, u jednom od najzanimljivijih susreta 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Meč na stadionu “Grbavica” nije počeo kako je trener “plavih” Edis Mulalić priželjkivao. U prvih dvadeset minuta igre gosti su dosta bolje stajali na terenu, a u nekoliko navrata odbrana Željezničara je krajnjim naporima odbranila svoj gol.

Željezničar se “budi” nakon dvadeset minuta igre i počinje organizirati ozbiljnije napade prema golu Širokobriježana. Nakon nekoliko prilika za postizanje gola, Željezničar dolazi do vodstva u 20 minutu golom Ivana Lendrića. Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika i Željezničar je na odmor otišao s golom prednosti.

Drugo poluvrijeme donijelo je veliki broj prilika s obje strane, a gledaoci na punom stadionu “Grbavica” su mogli uživati u nogometu.

Široki Brijeg je imao odlične šanse za izjednačenje, a izdvaja se šut Kožulja koji je pogodio stativu. Širokobriježani su igrali dosta ofanzivnije u ovom periodu igre, što je ostavilo prostor brzim krilnim igračima Željezničara Tiagu i Memiji da ozbiljnije ugroze gol gostiju i eventualnim pogotkom stave “tačku na i” u ovom susretu.

Iako su domaći nogometaši promašili nekoliko odličnih prilika za postizanje gola, u 85. minutu susreta Bekrić nakon greške odbrane Širokog postiže drugi gol za Željezničar i postavlja konačan rezultat ovog meča.

Ovom pobjedom tim sa Grbavice izbio je na šesto mjesto na tabeli sa 31 bodom, dok je Široki ostao na četvrtoj poziciji sa 36 bodova, jednim više od Sarajeva.

U narednom kolu Željezničar gostuje u Mostaru protiv Veleža, dok Široki u hercegovačkom derbiju dočekuje Zrinjski.