Premijer liga BiH

Željo golom Subašića slavio protiv Širokog

zeljo siroki (1)

Nakon ove pobjede Željezničar se nalazi na šestom mjestu na tabeli sa 26 bodova

Nogometaši Željezničara na Grbavici pobijedili su minimalnim rezultatom 1:0 ekipu Širokog Brijega u okviru posljednjeg, 19. kola, jesenjeg dijela prvenstva Premijer lige BiH.

Željezničar je bio dominantnija ekipa na terenu od samog početka susreta. U 21. minuti susreta domaći su mogli do vodstva, ali kazneni udarac nije iskoristio Ermin Zec.

Ipak, Željezničar je uspio stići do prednosti nakon mnogo bolje igre u 38. minuti susreta, a strijelac je bio Sedad Subašić.

Na odmor se otišlo sa minimalnih 1-0, iako je rezultat mogao biti i veći u korist domaćih, obzirom da je Nedim Mekić pogodio stativu sredinom prvog poluvremena.

U nastavku je Željezničar pokušao smiriti utakmicu i tempo na terenu, te utakmicu privesti kraju. Široki Brijeg je jalovo pokušavao ugroziti gol Bendera, ali gostima nije išlo danas na Grbavici.

Nakon ove pobjede Željezničar se nalazi na šestom mjestu na tabeli sa 26 bodova, jednim manje od petoplasiranih Širokobriježana.