Ilidža

Željo savladao niželigaša, meč obilježila teška povreda Osmanovića

zeljo

Fudbaleri Željezničara savladali su FK Baton s 4:1, u prom prijateljskom meču koje su “plavi” odigrali pod vodstvom novog trenera Edisa Mulalića.

Meč se igrao na Ilidži gdje je Mulalić dao priliku nekolicini novih igrača, ali i povratnika u tabor tima s “Grbavice”.

Zanimljivo, do prvog gola na ovom susretu došla je ekipa Batona, član Druge lige FBiH – Centar, kada je Bambur već u 9. minutu susreta savladao golamana Željezničara Bendera.

“Plavi” dolaze do izjednačenja u 30 minutu kada je s bijele tačke bio precizan Mekić, a deset minuta kasnije dolaze i do preokreta nakon gola koji je postigao Nigerijac Fatai.

U 60. minutu utakmica je prekinuta zbog teške povrede Osmanovića.

Nakon što je susret nastavljen na 3:1 je povisio Ćerimagić, dok je u samom finišu meča konačan rezultat postavio Resić.