Željo se oprostio od Evrope, Standard je ipak bio prejak

zeljeznicar-standard6

Nogometaši Željezničara oprostili su se od Evropske lige. Viceprvak BiH večeras pred više od 20.000 gledalaca na Koševu poražen od Standarda s 0:1, čime su Belgijanci s ukupnih 3:1 prošli u baraž za ulazak u grupnu fazu Lige Evrope.

Jedini gol na utakmici zabio je Jelle van Damme u 68. minuti.

Veći dio prvog poluvremana Željezničar je bio dominantniji tim, ali bez većih prilika.

Ipak, u posljednjim sekundama prvog poluvremena odbrana Plavih napravila je grešku, a napadač Standarda Santini je izašao sam pred golmana Željezničara Antolovića i promašio.

Željezničar je odlično otvorio drugo poluvrijeme, a nakon desetak minuta igre Sadiković je pogodio stativu.

Gosti su to kaznili u 68. minuti kada je Van Damme pogodio za pobjedu Standarda i nastavak evropskog puta belgijske ekipe. Nakon primljenog gola igra Željezničara se u potpunosti raspala, a povremenim napadima domaći tim nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu gostujućeg tima.

statistika

Plavi sa Grbavice tako su ove sezone odigrali šest utakmica u kvalifikacijama za Ligu Evrope, slavili u četiri, dok su poraženi dva puta.