Premijer liga BiH

Željo slomio Radnik u drugom poluvremenu, strijelci Bojo i Juričić

Juricic_Zeljo

Fudbaleri Željezničara ostvarili su drugu pobjedu u ovoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je večeras na Grbavici, u susretu petog kola, pobijedio Rudar iz Prijedora sa 2:0. Strijelci su bili Petar Bojo u 55. i Luka Juričić u 90. minuti.

Domaći su većim dijelom utakmice bili bolji rival i napravili su desetak dobrih prilika, a u vodstvo su došli u 55. minuti. Nakon dodavanja Subašića, Bojo je sam izašao pred golmana Rudara i poslao loptu u mrežu.

Juričić se nekoliko puta našao u dobroj poziciji za pogodak, a nakon serije promašaja u sudijskoj nadoknadi ipak je uspio postići gol za konačnih 2:0.