Premijer liga BiH

Željo za pola sata potopio Leotar, Tuzla i Radnik odigrali spektakularan meč

zeljeznicar-subasic

Fudbaleri Željezničara danas su na Grbavici pobijeili ekipu Leotara sa 3:0, u prvom meču 25. kola Premijer lige BiH.

“Plavi” su ostvarili ubjedljivu pobjedu zahvaljujući kojoj su zadržali priključak za vodećim ekipama.

Pitanje pobjednika odlučeno je u prvom poluvremenu kada su postignuta sva tri gola.

Željezničar je poveo u petoj minuti. Štilić je uposlio Hodžića koji je pogodio mrežu gostujućeg gola.

Domaći su udvostručili prednost u 22. minuti. Hodžić je ovoga puta bio asistent Subašiću koji se oslobađa protivnika i pogadio za 2:0.

Na treći pogodak čekalo se šest minuta. Subašić je asistirao Mekiću koji ispod Puletića loptu šalje u mrežu Leotara.

U nastavku susreta obje ekipe imale su po nekoliko prilika ali se rezultat nije mijenjao.

Fudbaleri Tuzla Cityja i Radnika iz Bijeljine odigrali su neriješeno 3:3 (0:1) u utakmici 25. kola Premijer lige BiH.

Poveo je Radnik u 10. minuti utakmice, a gol nakon ubačaja iz kornera postigao je Ante Živković.

Do kraja poluvremena Tuzla City je imao terensku inicijativu, ali ne i izglednije šanse za izjednačenje. Trener Husref Musemić je izmjenama pokušavao razbuditi svoju ekipu, ali to nije uspio do odlaska na odmor.

Tuzla City je izjednačio u 58. minuti nakon što je pogodio Jasmin Čeliković.

Naredni korner bio je ponovo koban za domaće. Radnik je poveo sa 2:1 preko Ivana Đorića u 66. minuti utakmice.

Radost je trajala samo dva minuta jer je u 68. minuti izjednačio je Adnan Džafić. U finišu prava drama. Radnik je ponovo poveo u 86. minuti, a pogodio je Haris Handžić.

Ipak, konačan rezultat postavljen je u sudijskoj nadoknadi, a gol je postigao Petar Mišić.

Tuzla City je zadržao drugu poziciji u Premijer ligi BiH sa 45 osvojenih bodova dok je Radnik na 11. poziciji sa 20 bodova.