premijer liga bih

Zrinjski gazi prema vrhu tabele, Igmana su ispratili s četiri komada

zrinjski bljesak
Detalj s utakmice u Mostaru / FOTO: bljesak.info

Konjički Igman doživio je težak poraz od aktuelnog šampiona BiH. Zrinjski je u okviru 11. kola Premijer lige BiH slavio s 4:0.

U potpunoj dominaciji na terenu Zrinjski je do vodstva stigao u 37. minuti. Niko Janković je centrirao iz slobodnjaka, a Ćuže zatresao mrežu Igmana za 1:0.

Ćuže je do kraja prvog dijela još jednom pogodio, ali taj gol je poništen zbog ofsajda.

Zrinjski je sjajno otvorio drugo poluvrijeme. Jakovljević je nakon korenera u 47. minuti pogodio mrežu Vukanovića.

Novi gol domaći postižu u 58. minuti kada je Memija uposlio Bilbiju u šenaestercu gostiju, a najbolji strijelac Premijer lige BiH rutinski je zabio za 3:0.

Nakon velike greške koju je napravio golman Igmana Vukanović, kada je dodao loptu direktno u noge Ćužeu, Zrinjski je stigao do četvrtog gola. Ćuže je nakon poklona Vukanovića loptu proslijedio do Jukića koji je mirno poslao u mrežu za konačnih 4:0 na semaforu.

Zrinjski je tako došao do pete pobjede ove sezone i već se probio na petu poziciju. Mostarci imaju još tri utakmice manje. Kako sada stvari stoje, do kraja jesenjeg dijela vrlo je moguće da preuzmu lidersku poziciju na tabeli.