mostarski derbi

Zrinjski i Velež podijelili bodove

zrinjski – velez – fena 1

Zrinjski je ostao sa igračem manje u 57. minuti kada je Savić dobio drugi žuti karton

Nogometaši Zrinjskog na stadionu Pod Bijelim brijegom dočekali su Velež u okviru 30. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Gradski derbi je završen bez pobjednika rezultatom 1-1.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Poluvrijeme su obilježila čak četiri žuta kartona. Kod domaćih požutili su Savić, Barišić i Jukić, dok je Radović kod gostiju zaradio žuti karton u samom finišu prvog poluvremena.

U nastavku dosta više uzbuđenja. Zrinjski je ostao sa igračem manje u 57. minuti kada je Savić dobio drugi žuti karton. Ipak, samo četiri minute kasnije Bilbija postiže pogodak nakon katastrofalne greške Bogdanovića, koji je poklonio pogodak domaćinu.

Ipak, rezervista Brandao je donio Veležu poravnanje u 68. minuti utakmice, nakon dosta sumnjive situacije.