nevjerovatna dominacija

Zrinjski “petardom” ispratio Tuzla City: Da li je pitanje prvaka BiH već riješeno?

nk zrinjski fb

Do kraja prvenstva ostalo je još devet kola i gotovo je nemoguće da ekipa iz Mostara ispusti naslov iz ruku

NK Zrinjski iz Mostara pobijedio je 5:0 Tuzlu City u derbiju 24. kolaPremijer lige.

Bio je to ogled prve i druge elipe prvenstvene tabele, a na kraju je Zrinski Sergeja Jakirovića pobjedom pobjegao Tuzli na 19 bodova prednosti.

Domaćina je u vodstvo doveo Tičinović u 33. minuti, a Bilbija je u 50. i 60. zabio za 3:0. Četvrti gol za Zrinski zabio je Šipovac u 72. minuti, a devet minuta kasnije Jukić pogađa za konačnih 5:0.

Do kraja prvenstva ostalo je još devet kola i gotovo je nemoguće da ekipa iz Mostara ispusti naslov iz ruku. Zrinjski ima 14 uzastopnih pobjeda, a posljednji poraz Jakirovićeva elipa doživjela je 22. septembra kod Radnika iz Bijeljine (1:0).

Prvenstvom dominira 32-godišnji napadač Nemanja Bilbija, koji je zabio 26 golova. Drugoplasirani na listi strijelaca je Sulejman Krpić (Tuzla City) s 12 pogodaka.