Zrinjski iznenadio Sarajevo na Koševu

sarajevo-lech1

Golom Aleksandra Radulovića u 83. minutu utakmice Zrinjski je nastavio svoj pobjednički niz na startu nove premijerligaške sezone.

Susret na Koševu obilježila je i teška ozljeda golmana Zrinjskog Karačića u 75. minutu utakmice. Karačić je zadobio tešku ozljedu ruke i završio u kševskoj bolnici, a umjesto njega na gol je stao mladi Krešimir Bandić.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda popularnih Plemića za nova tri boda, s kojima su čvrsto ostali na liderskoj poziciji.

Ekipa Dženana Uščuplića doživjela je drugi poraz ove sezone. Prije Zrinjskog, bolji od Sarajeva identičnim rezultatom bila je ekipa Travnika.

U prvoj utakmici 4. kola odigranoj nešto ranije Sloboda i Borac podijelili su bodove na Tušnju. Završilo je 1-1, a strijelci su bili Jović (Zrinjski) u 52. minutu i Ahmetović (Sloboda) u 63. minutu utakmice.