Premijer liga BiH

Zrinjski napunio mrežu Posušja, neumoljivi Nemanja Bilbija upisao hat-trick

zrinjski posusje

Zrinjski je rutinski danas u Čitluku savladao Posušje u susretu 21. kola m:tel Premijer lige BiH i dodatno se učvrstio na liderskoj poziciji.

Ofanzivu su Plemići najavili u osmoj minuti, dobru šansu imao je Bilbija, ali njegov šut odbranio je Kukić, piše Scsport.ba.

Mostarskoj ekipi posao je olakšan u 35. minuti kada su Posušaci ostali s igračem manje na terenu. Drugi žuti karton, nakon faula nad Bilbijom, dobio je Frane Maglica.

Zrinjski je poveo u 41. minuti. Odlično je centrirao Ćorluka, na pravom mjestu se našao Nemanja Bilbija i poentirao glavom.

Josip Ćorluka je, nakon asistencije, upisao i pogodak na vlastiti konto. Igrala se 53. minuta kada je lopta nakon šuta Tičinovića okrznula nekoga od igrača Posušja, došla do desnog beka Mostaraca, koji iz blizine zakucava u mrežu gostiju.

Na 3:0 povisio je Tičlinović u 75. minuti, bio je precizan nakon odličnog povratnog pasa Kiša.

Samo minut kasnije, lopta se opet zakoprcala u mrežu Posušja. Nemanja Bilbija je postigao svoj drugi gol, ponovo glavom. Tako je preskočio Ramića iz Igmana i opet zasjeo na vrh liste strijelaca PLBiH.

Kapiten Plemića je hat-trick zaključio na samom kraju meča, ponovo je pogodio glavom.

Zrinjski – Posušje 5:0 (Bilbija 41’, 76’ i 90’, Ćorluka 53’, Tičinović 75’)

Stadion Bare u Čitluku. Glavni sudija: Admir Musić (Sarajevo). Crveni karton: Frane Maglica (Posušje).

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Memija, Sučić, Ilinković, Ivančić, Tičinović, Ćuže, Bilbija.

POSUŠJE: Kukić, Lučić, Pavlović, Marković, Roca, Maglica, Landeka, Z. Begić, Rozić, D. Begić, Jović.