premijer liga bih

Zrinjski nezaustavljivo gazi ka novoj tituli, sada su na +10

New Project (14)

Sutra igraju Posušje – Leotar, Borac – Rudar Prijedor i Željezničar – Radnik

Dvije utakmice 17. kola fudbalske Premijer lige BiH odigrane su danas. Nakon što je Sarajevo u 92. minutu došlo do pobjede protiv Slobode (1:0), na Tušnju je Zrinjski bez većih problema savladao i Tuzla City rezultatom 2:0.

Poveo je Zrinjski u 21. minutu. Nakon gužve u šesnaestercu domaćina, na pravom mjestu našao se napadač mostaraca Nemanja Bilbija koji je sproveo loptu u mrežu.

Imao je Zrinjski odličnu priliku da povisi rezultat u 26. minutu ali je šut Tičinovića završio na prečki. Na novi gol čekalo se do 69. minuta, kada šut Kamenara, zahvaljujući lošem terenu preskače golmana domaćih i završava u mreži. Do kraja meča Zrinjski je kontrolisao igru i mirno priveo utakmicu kraju.

Ekipa iz Mostara sada ima 42 boda na tabeli i deset prednosti u odnosu na prvog pratioca, upravo ekipu Tuzla Cityija.

Sutra igraju Posušje – Leotar, Borac – Rudar Prijedor i Željezničar – Radnik.