Zrinjski svladao Široki u sudačkoj nadoknadi

zrinjski1

U spektakularnoj utakmici 20. kola nogometne Premijer lige BiH nogometaši Zrinjskog pogotkom u sudačkoj nadoknadi svladali su u gostima Široki rezultatom 4:3.

Unatoč kiši i lošem terenu Široki i Zrinjski su odigrali utakmicu kakva se rijetko viđa u domaćem prvenstvu.

Široki je bolje otvorio utakmicu i već nakon 15 minuta igre imao je prednost od 2:0. Strijelci su bili Ivan Crnov u 6. i Ivan Krstanović u 13. minuti.

U 30. minuti sudac je, možda i prestrogo, dosudio kazneni udarac u korist Zrinjskog, a s bijele točke bio je siguran Jasmin Mešanović za 2:1. Mostarci se u 48. minuti potpuno vraćaju u igru kada za 2:2 pogađa Oliver Petrak.

U 60. minuti Široki je ponovno imao priliku za vodstvo, ali Krstanovićev šut s bijele točke brani Goran Karačić.

Kazna stiže u 69. minuti kada Ognjen Todorović, nakon solo akcije, zabija gol za vodstvo Zrinjskog 3:2.

Široki se vraća u igru u 76. minuti kada Boris Pandža, nakon kornera, glavom pogađa za 3:3.

I kada se već činilo da će hercegovački derbi završiti bez pobjednika što bi najviše odgovaralo vodećoj Slobodi, u sudačkoj nadoknadi Filip Arežina, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, pogađa za konačnih 4:3.

Zahvaljujući nova tri boda Zrinjski se opet primaknuo Slobodi na jedan bod zaostatka, dok je Široki ostao na petom mjestu s 8 bodova manje od Slobode.