10 kilometara

Alma Hrnjić i Uroš Gutić pobjednici 3. noćne trke “Zenički cener 2022”

zenica trci (1)

Sarajka Alma Hrnjić (Capital Runners 387) i član banjalučkog Borca Uroš Gutić, pobjednici su 3. međunarodne noćne utrke ulicama Grada Zenica – “Zenički cener 2022”.

Gutić je na dionici od 10 kilometara u konkurenciji muškaraca pobijedio s vremenom 32:47, a Hrnjić u konkurenciji žena s 38:38 minuta. Trku je završilo ukupno 332 trkačica i trkača, od 373 koliko ih je bilo startalo.

Drugi kod muškaraca bio je Belmin Mrkanović 33:04 (AK Doboj), treći Ante Pokrajčić 34:00 (Jacići) te četvrti Đorđe Ćerić 35:07 (AK Borac), dok je u konkurenciji žena druga bila Lucia Kimani 40:05 (RC Lucia Kiman), treća Amela Trožić 40:50 (AK Sana) te četvrta Anastasija Višt 49:18 (AK Doboj).

Organizator manifestacije bila je Sekcija “Zenica trči”, koja djeluje pri Udruženju za razvoj i podršku planinarstva i sportskog turizma “Vedro”.

Prvi “Zenički cener” organiziran je 2018. godine, ali se zbog pandemije koronavirusa trka nije održavala protekle dvije godine.

Kao uvod u glavnu trku, sinoć su u trci pod nazivom “Trki i mala raja”, trčali i mališani.