NBA

Atlanta pobijedila Dallas na otvaranju sezone

atlanta nba (1)

Pobjedom je sezonu započeo i Miami i to protiv aktuelnih šampiona Milwaukee Bucksa 137:95

Košarkaši Atlante pobijedili su protekle večeri Dallas sa 113:87 i trijumfom započeli novu sezonu u NBA ligi. Atlantu su predvodili Cameron Reddish sa 20 poena, Trae Young sa 19 poena i 14 asistencija i John Collins sa 16 poena i devet skokova. Clint Capela u pobjedi je učestvovao sa 12 poena i 13 skokova, a Bogdan Bogdanović sa 11 poena. Hawksi su dobili utakmici zahvaljujući dobroj trećoj četvrtini, poslije koje su prednost od sedam poena sa poluvremena uvećali na 86:64. U ekipi Dallasa najefikasniji je bio Luka Dončić sa 18 poena, 11 skokova i sedam asistencija, uz šut 6/17. Jalen Brunson postigao je 17 poena, a Kristaps Porzingis 11 poena, uz pet skokova. Mavericksi su iz igre šutirali samo 32,6 posto.

Košarkaši Golden Statea pobijedili su Los Angeles Clipperse sa 115:113 i ostvarili drugi trijumf u drugoj utakmici na početku sezone. Warriorse je predvodio Stephen Curry sa 45 poena i 10 skokova. Postigao je ključnu “trojku” 56,8 sekundi prije kraja, imao važan skok 36 sekundi prije kraja i ubacio dva slobodna bacanja 4,7 sekundi prije kraja. Andrew Wiggins u pobjedi je dodao 17 poena i šest skokova, Damion Lee 11 poena, a Draymond Green 10 poena, sedam asistencija i šest skokova. U ekipi iz Los Angelesa Paul George postigao je 29 poena, uz 11 skokova i šest asistencija. Eric Bledsoe postigao je 22 poena, a Ivica Zubac 14.

Pobjedom je sezonu započeo i Miami i to protiv aktuelnih šampiona Milwaukee Bucksa 137:95. Tyler Herro bio je najefikasniji sa 27 poena, šest skokova i pet asistencija za 24 minuta, Jimmy Butler postigao je 21 poen uz šest asistencija, a Bam Adebayo 20 poena i 13 skokova. Milwaukee sada ima pobjedu i poraz na startu lige, a najefikasniji u ekipi bio je Giannis Antetokounmpo sa 15 poena i 10 skokova. Grayson Allen dodao je 14 poena, a Gruzijac Sandro Mamukelashvili 12. U timu zbog povreda nije bilo Jrue Holidaya, Brook Lopeza i Bobby Portisa.