Banjalučka Revita prvak BiH u kuglanju

revita

U Premijer ligi BiH u kuglanju odigrano je posljednje 22. kolo. Titulu prvaka BiH zasluženo je osvojila ekipa banjalučke Revite, koja je tokom cijele sezone bila najbolja, te će predstavljati našu zemlju naredne sezone u Kupu prvaka u Italiji. U posljednjem kolu Revita je pobijedila Adu Novu Banku 6:2.

Trijumfom protiv Vogošće 5:3 prošlogodišnji prvaci, tuzlanska Sloboda, osigurali su drugo mjesto, te će u oktobru nastupiti u Europa pokalu u Srbiji.

Treće mjesto osvojila je ekipa kakanjskog Rudara, koja je u posljednjem kolu bila bolja od Zrinskog 7:1, te će u Njemačkoj, zajedno sa banjalučkim Borcem u oktobru nastupiti na NBC pokalu. Banjalučani su posljednjem kolu poraženi na gostovanju u Gradiškoj. Kozara je bila bolja 7:1, međutim Banjalučani su ranije osigurali četvrto mjesto.

U preostalim susretima u Mostaru su Zrinjski i Gradiška remizirali odigravši 4:4, dok je Međugorje bilo uvjerljivo protiv Hercegovca 7:1.

Ligu su napustile ekipe Hercegovca i Vogošće, dok su kroz entitetska prvenstva plasman u Premijer ligu osigurale ekipe visočke Bosne i Dervente.

Najbolji pojedinac u 22. kolu bio je Dragan Babić, koji je u dresu Ada Nove Banke oborio 618 čunjeva.

Rezultati 22. kola Premijer lige BiH u kuglanju: Zrinjski – Gradiška 4:4; Kozara – Borac 7:1; Rudar – Zrinski 7:1; Sloboda – Vogošća 5:3; Ada Nova Banka – Revita 2:6; Međugorje Brotnjo – Hercegovac 7:1.

Poredak: 1. Revita (57 boda), 2. Sloboda 48, 3. Rudar 45, 4. Borac 40, 5. Međugorje Brotnjo 39, 6. Gradiška 32, 7. Zrinski 32, 8. Zrinjski 29; 9. Kozara 23, 10. Ada Nova Banka 18, 11. Vogošća 17, 12. Hercegovac 8.