sjajan preokret

Bašić izborio glavni žrijeb Challengera u Splitu, poznati i mogući protivnici

mirza basic (1)

Bh. teniser Mirza Bašić uspio je preko kvalifikacija doći do glavnog žrijeba Challengera u Splitu, i to nakon pobjede protiv Andree Collarinija rezultatom 2:1 (1:6, 6:3, 6:3).

Bašić je loše odigrao prvi set, koji je izgubio ubjedljivo sa 6:1, a nije dobro otvorio ni drugi, jer je Italijan na startu napravio brejk. Ipak, naš teniser zaigrao je mnogo bolje i dva puta oduzeo servis protivniku te je na kraju dobio set sa 6:3.

Collarini je uspio napraviti ribrejk u četvrtom gemu trećeg seta, međutim do kraja mu je Bašić dva puta oduzimao servis. Naš teniser iskoristio je treću meč loptu u devetom gemu odlučujućeg seta i dobio meč sa 2:1.

Bašić je početkom trećeg seta tražio medicinski timeout, baš kao i protiv Role u četvrtfinalu prošlosedmičnog turnira, a nadamo se da nije riječ o povredi.

Mogući protivnici u glavnom žrijebu su: Istomin, Giustino, Gaston, Rosol i Polmans.