Bh. biciklisti završili nastup na Evropskim igrama

mujo-kurtovic

Bosanskohercegovački biciklisti završili su nastup na Evropskim igrama u azerbejdžanskom Bakuu.

Mujo Kurtović je utrku u cestovnom biciklizmu završio bez plasmana. Na startu 215,8 kilometara duge staze bilo je 127 biciklista, a čak 67 nije završilo utrku, saopćeno je iz tabora reprezentacije BiH u Bakuu.

– Ovo je veliko iskustvo. Sjajno je bilo biti dio prvih Evropskih igara i ovo takmičenje bit će motivirajuće za mene. Utrka je bila jako teška, vjetar je bio jak, ali ovo je realno stanje bh. biciklizma u ovom trenutku – rekao je Kurtović nakon trke.

Zlatnu medalju osvojio je Španac Luis Leon Sannchez Gil s vremenom 5.27,25 sati, drugi je bio Andrej Grivko iz Ukrajine, a treći Petr Vakoc iz Češke.

BiH je u Bakuu imala tri predstavnika u biciklizmu.

Aleksa Crnčević zauzeo je 36. mjesto u drumskom biciklizmu, Kurtović je bio 39. u trci na hronometar, a Lejla Tanović ostala je bez plasmana u cestovnom biciklizmu.

Selektor bh. tima na Evropskim igrama bio je Anel Delić.