Bolt “razbio” Gatlina u utrci na 200 metara

bolt

Usain Bolt dominantno je stigao do titule prvaka svijeta u sprintu na 200 metara!

Jamajčanin je u drugom međusobnom obračunu bukvalno razbio najvećeg rivala Justina Gatlina iz SAD.

Gatlin je pratio Bolta u prvih 100 metara, ali je Jamajčanin na ciljnom pravcu napravio razliku od nekoliko metara te postavio najbolji rezultat sezone sa 19,55 sekundi.

Amerikanac je trčao 19,74, a ne bi mu pomoglo ni najbolje vrijeme koje je ostvario ove sezone (19,57s).

U borbi za bronzanu medalju 19,87s su trčali Južnoafrikanac Anaso Jobodwana i Alonso Edward iz Paname.

Poznati srbijanski komentator sa RTS-a Duško Korać ponovo je briljirao sa svojim komentarom pobjede Jamajčanina.

Poljska atletičarka Anita Wlodarczyk osvojila zlato u bacanju kladiva na Svjetskom prvenstvu u Pekingu.

Poljakinja je s daljinom 80.85 m postavila rekord svjetskih prvenstava, a bio je to ujedno drugi najbolji hitac svih vremena.

Srebro je osvojila Kineskinja Zhang sa 76.44, a bronzu Francuskinja Tavernier s daljinom 74.02.

Svjetski rekord, koji je također u vlasništvu Wlodarczyk, je 81.08 metara. Postavila ga je 1. augusta ove godine u poljskom Cetniewu.

U troskoku je slavio Amerikanac Christian Taylor rezultatom 18.21 m, što je drugi najbolji rezultat svih vremena.

Za Taylora to je drugi naslov svjetskog prvaka. Osim njega, dvije titule u ovoj disciplini u vlasništvu ima samo još Britanac Jonathan Edwards.

Srebro je osvojio Kubanac Pedro Prichiardo sa 17.60, a bronzu Portugalac Nelson Evora sa 17.52.

U utrci na 400 metara zlato je osvojila Amerikanka Allyson Felix, rezultatom 49.26. Druga je sa 49.67 bila Shaunae Miller sa Bahama, a treća Shericka Jackson s Jamajke s vremenom 49.99.