Bosna bolja od Sparsa, Sloboda slavila u Kaknju

kk bosna4445

Košarkaši Bosne Royal savladali su večeras u Skenderiji ekipu Sparsa rezultatom 101:84, u okviru četvrtog kola Lige za prvaka.

Sparsi su bolje otvorili meč i većim dijelom prve četvrtine vodili te su tu dionicu završili u svoju korist 24:23.

I u drugoj četvrtini se igralo dinamično s obje strane, ‘koš za koš’ , ali je Bosna na poluvrijeme uspjela otići s prednošću od 45:44.

Drugo poluvrijeme su ‘studenti’ bolje otvorili, a u jednom periodu stekli prednost od 11 poena razlike. Međutim, precizinim šutevima za tri poena igrači Sparsa su uspjeli taj zaostatak smanjiti na samo tri koša na kraju treće četvrtine koja je završena rezultatom 73:70.

Ipak, igrači Dušana Gvozdića su u posljednjoj dionici meča bili prisebniji i na kraju uspjeli slaviti u zanimljivom meču sarajevskih rivala.

Ovo je Bosni bila treća pobjeda u Ligi 6, dok su Sparsi upisali četvrti poraz.

Najefikasniji u ekipi Bosne Royal bio je Goran Ikonić s 28, a kod Sparsa Zlatko Jovanović s 21 poenom.

Pobjeda Slobode

Košarkaši Slobode pobijedili su večeras u gostima ekipu Kaknja sa 65:75 (16:17, 19:14, 15:23, 15:21), u četvrtom kolu Lige 6 za prvaka BiH.

Tuzlaci su došli do treće pobjede kojom su ostvarili veliki korak ka plasmanu u play-off, dok je Kakanj ostao na dnu tabele sa sva četiri poraza.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Hasandić i Latifagić sa 16 poena, a kod Kaknja Palavra sa 17 poena.