Bosna Royal izgubila od Krke u 8. kolu Druga ABA lige

bosna krka

Košarkaši sarajevske Bosne Royal izgubili su od Krke iz Novog Mesta u susretu 8. kola Druge ABA lige.

Utakmice je odigrana večeras u sarajevskoj Skenderiji, a slovenski tim slavio je u neizvjesnoj utakmici rezultatom 88:84.

Iako je Krka u petnaestom minutu susreta vodila s 18 poena razlike, a na poluvremenu s 43:33, domaći sastav se nije predavao i odličnom igrom krajem treće četvrtine dolazi do izjednačenja 60:60.

Utakmica je bila zanimljiva do samog kraja, Bosna Royal je u nekoliko navrata stizala prednost Krke, ali Slovenci su se u posljednjim minutama zadnjeg perioda igre bolje snašli i upisali novu pobjedu.

Krku je do pobjede u ovom meču predvodio Domen Bratož s 20 poena i šest skokova, dok se u ekipi Bosne Royal istaknuo Draško Knežević s 30 poena, pet skokova i pet asistencija.

Krka je ovom pobjedom ”skočila” na drugo mjesto ligaške tabele s učinkom od šest pobjeda i dva poraza, dok je Bosna Royal predzadnja ekipa takmičenja s dvije pobjede i šest izgubljenih mečeva.